* Külön működési korlátok; a kimenet a kiválasztott modelltől és feltételektől függ.
| Elérhetőség: | |
|---|---|
R32-es monoblokk platform térfűtéshez, térhűtéshez és használati melegvíz készítéshez. Igazítsa az egységet az épület hőterheléséhez, a vízhőmérséklethez és a kiválasztott csatlakozókhoz.
Padlófűtés, megfelelő radiátorok és fan coilok.
Hűtés kompatibilis csatlakozókkal és kondenzvíz-kezeléssel.
Használati melegvíz megfelelő palackkal és kezelőszervekkel.
Az EVI kompresszor technológia és az inverteres vezérlés széles kültéri hőmérsékleti tartományban támogatja a fűtést. A részletes R32 lapok és a szervizelési kézikönyv a fűtési üzemet –38 °C-ig jelzik.
A kilépő víz maximális hőmérséklete: 60 °C.
Fűtési környezeti tartomány: –38–43 °C.*
Az intelligens leolvasztás támogatja a téli működést.
Az egyenáramú inverteres kompresszor, az egyenáramú inverteres ventilátor és a beépített inverteres keringető szivattyú segít a rendszernek reagálni a változó fűtési és hűtési igényekre.
Bejelentett energiaosztály: A+++ 35 °C-on / A++ 55 °C-on.
Inverter szabályozás és választható csendes működés.
Válassza ki a telepítés helyét és a működési beállításokat a hangkezeléshez.
Használja a színes érintőképernyőt a hőmérséklet, az üzemmód és az időzítő beállításához. A csatlakoztatott funkciók hozzáférést biztosítanak az alkalmazásokhoz és a szolgáltatásokhoz a kiválasztott konfigurációhoz.
Kettős hőmérséklet-zóna szabályozás és SG Ready.
Wi-Fi alkalmazásvezérlés; opcionális 4G konfiguráció szerint.
Akár 16 egység egy megfelelően kialakított kaszkádrendszerben.
A PV Direct-Driven Series dedikált fotovoltaikus bemenettel rendelkezik a meghatározott váltóáram mellett. Válassza ki a PV-modellt és annak bemeneti határait a szolárhúrok tervezésekor.
Modellspecifikus PV áram, optimális feszültség és modul útmutatás lent.
PV bemenet egy elektromos funkció; Az SG Ready egy vezérlő interfész.
*60 °C maximális vízhőmérséklet és –38 °C minimális környezeti hőmérséklet külön működési határérték. Ezek nem jelentik azt, hogy –38 °C-on 60 °C-os víz áll rendelkezésre. A teljesítmény a modelltől, a víz hőmérsékletétől és az üzemi feltételektől függ. Az interfész képei egy mesterséges intelligencia által támogatott illusztrációk, amelyek a mellékelt vezérlő útmutatóján alapulnak; a végső vezérlők konfigurációnként változnak.
Ossza meg tartózkodási helyét, fűtési terhelését és preferált energiakonfigurációját.
Kapacitásosztályok a tetején; paraméterek nevei és mértékegységei a bal oldalon. A szabványos és a napelemes modellazonosítók külön vannak felsorolva. A zöld sorok csak a PV sorozatra vonatkoznak.
| Kapacitás | 6 kW | 8 kW | 10 kW | 10 kW | 12 kW | 12 kW | 14 kW | 14 kW | 16 kW | 16 kW | 18 kW | 18 kW | 24 kW | 34 kW | ||||||||||||||
| Modell | GSHVSH-6BA1 | GSHVSH-8BA1 | GSHVSH-10BA1 | GSHVTH-10BA1 | GSHVSH-12BA1 | GSHVTH-12BA1 | GSHVSH-14BA1 | GSHVTH-14BA1 | GSHVSH-16BA1 | GSHVTH-16BA1 | GSHVSH-18BA1 | GSHVTH-18BA1 | GSHVTH-24BA1 | GSHVTH-34BA1 | ||||||||||||||
| Általános előírások | ||||||||||||||||||||||||||||
| AC tápegység (V / Ph / Hz) | 220-240 / 1 / 50 | 220-240 / 1 / 50 | 220-240 / 1 / 50 | 380-415 / 3N / 50 | 220-240 / 1 / 50 | 380-415 / 3N / 50 | 220-240 / 1 / 50 | 380-415 / 3N / 50 | 220-240 / 1 / 50 | 380-415 / 3N / 50 | 220-240 / 1 / 50 | 380-415 / 3N / 50 | 380-415 / 3N / 50 | 380-415 / 3N / 50 | ||||||||||||||
| Működési környezeti hőmérséklet – Fűtés (°C) | −38~43 | |||||||||||||||||||||||||||
| Működési környezeti hőmérséklet – Hűtés (°C) | 16~48 | |||||||||||||||||||||||||||
| Maximális kilépő víz hőmérséklet (°C) | 60 | |||||||||||||||||||||||||||
| PV elektromos specifikációk – csak PV sorozat | ||||||||||||||||||||||||||||
| PV max. Bemeneti áram (A) | 21 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | ||||||||||||||
| Optimális PV bemeneti feszültség tartomány (V) | 45-400 | 45-450 | 45-450 | 130-750 | 45-450 | 130-750 | 45-450 | 130-750 | 45-450 | 130-750 | 45-450 | 130-750 | 130-750 | 130-750 | ||||||||||||||
| Ajánlott PV modul mennyiség. (630 W / 50,2 V) (modulok) | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 8 | 2 húr × 5 | 10 | 2 húr × 6 | 12 | 2 húr × 6 | 12 | 2 húr × 9 | 2 húr × 10 | ||||||||||||||
| Fűtési teljesítmény · Levegő DB 7 °C, WB 6 °C / Vízbemenet 30 °C, kimenet 35 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Fűtési teljesítmény (kW) | 6,05 (2,80-8,80) | 8,20 (5,10-10,85) | 10.05 (5.10-12.90) | 12.00 (5.90-15.12) | 14.05 (6.10-16.99) | 15,80 (6,37-19,11) | 18.21 (6.90-21.00) | 24.05 (7.90-26.20) | 34,15 (9,17-36,80) | |||||||||||||||||||
| Normál teljesítmény (kW) | 1,29 (0,59–1,95) | 1,74 (0,86-2,42) | 2,16 (0,86-2,88) | 2,45 (1,15-3,61) | 2,99 (1,15–4,15) | 3,43 (1,31–4,93) | 3,65 (1,36–5,28) | 5,29 (1,78–6,45) | 7,59 (2,51–9,09) | |||||||||||||||||||
| Teljesítmény együttható ( COP ) | 4,70 (4,25–5,05) | 4,70 (4,23-5,08) | 4,65 (4,23–5,05) | 4,90 (4,15–5,06) | 4,70 (4,15–5,05) | 4,64 (4,10–5,02) | 4,99 (4,05–5,05) | 4,55 (4,03–5,02) | 4,50 (4,05–5,03) | |||||||||||||||||||
| Fűtési teljesítmény · Levegő DB 7 °C, WB 6 °C / Vízbemenet 47 °C, kimenet 55 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Fűtési teljesítmény (kW) | 5,88 (2,30–7,62) | 8,05 (3,85-9,41) | 9,50 (3,85-11,20) | 12.00 (4.90-13.15) | 13,98 (4,90–15,10) | 15,70 (4,90–17,60) | 18.10 (6.30-19.90) | 22,99 (6,90–26,10) | 33,50 (9,73-36,80) | |||||||||||||||||||
| Normál teljesítmény (kW) | 1,78 (0,75–2,61) | 2,44 (1,13-3,15) | 2,92 (1,13-3,75) | 3,96 (1,65–4,56) | 4,30 (1,65–5,25) | 4,83 (1,65–5,33) | 5,82 (1,65–6,82) | 8,04 (1,95–8,55) | 11,55 (2,75–12,06) | |||||||||||||||||||
| Teljesítmény együttható ( COP ) | 3,30 (2,90-3,33) | 3,30 (2,99–3,46) | 3,25 (2,99–3,46) | 3,03 (2,87-3,38) | 3,25 (2,87-3,38) | 3,25 (2,87-3,38) | 3,11 (2,91–3,34) | 2,86 (3,05-3,42) | 2,90 (3,05–3,42) | |||||||||||||||||||
| Hűtési teljesítmény · Levegő DB 35 °C, WB 24 °C / Vízbemenet 12 °C, kimenet 7 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Hűtőteljesítmény (kW) | 5,00 (1,80–7,10) | 7,00 (2,60-8,50) | 8,50 (2,60-10,30) | 10.00 (4.50-11.85) | 11,50 (4,50-13,50) | 13.00 (5.05-15.00) | 15.00 (5.50-17.50) | 19.50 (5.20-21.30) | 28,50 (7,33-30,03) | |||||||||||||||||||
| Normál teljesítmény (kW) | 2,00 (0,61-2,43) | 2,69 (0,91–2,93) | 3,40 (0,91–3,65) | 4,00 (1,45-4,30) | 4,42 (1,45-4,85) | 5,20 (1,65–5,33) | 6,00 (1,65-6,25) | 7,80 (1,95–8,20) | 11,40 (2,75-11,56) | |||||||||||||||||||
| Energiahatékonysági arány ( EER ) | 2,50 (2,45-3,05) | 2,60 (2,45-3,05) | 2,50 (2,35-3,00) | 2,50 (2,40–2,96) | 2,60 (2,42-2,89) | 2,50 (2,42-2,85) | 2,50 (2,38-2,96) | 2,50 (2,34–2,95) | 2,50 (2,35-2,92) | |||||||||||||||||||
| Elektromos és hűtőközeg-specifikációk | ||||||||||||||||||||||||||||
| ErP energiahatékonysági osztály · 35 °C / 55 °C | A+++ / A++ | |||||||||||||||||||||||||||
| Névleges bemeneti teljesítmény (kW) | 2.78 | 3.49 | 3.79 | 3.89 | 5.05 | 5.05 | 6.11 | 6.11 | 7.12 | 7.12 | 7.80 | 7.56 | 11.50 | 13.10 | ||||||||||||||
| Névleges árambemenet (A) | 12.00 | 15.00 | 17.00 | 6.50 | 22.20 | 8.50 | 27.50 | 10.50 | 33.00 | 12.50 | 35.00 | 13.00 | 18.50 | 22.00 | ||||||||||||||
| Hűtőközeg típusa / töltése / deklarált GWP | R32 / 1,25 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 2,20 kg / 675 | R32 / 2,20 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 3,50 kg / 675 | R32 / 3,50 kg / 675 | R32 / 3,90 kg / 675 | R32 / 5,20 kg / 675 | ||||||||||||||
| Névleges vízhozam (m³/h) | 1.10 | 1.38 | 1.72 | 1.72 | 2.06 | 2.06 | 2.41 | 2.41 | 2.75 | 2.75 | 3.10 | 3.10 | 4.12 | 5.85 | ||||||||||||||
| Víznyomásesés (kPa) | 29 | 32 | 35 | |||||||||||||||||||||||||
| Vízálló szint | IPX4 | |||||||||||||||||||||||||||
| Víz csatlakozás | G1 | G5/4 | R3/2 | |||||||||||||||||||||||||
| Akusztikus adatok | ||||||||||||||||||||||||||||
| Zajszint 1 m-en [dB(A)] | 49 | 43 (39-52) | 45 (39-52) | 45 (39-52) | 45 (39-53) | 46 (39-53) | 48 (39-54) | 48 (39-54) | 52 (40-58) | 52 (42-62) | ||||||||||||||||||
| Méretek és szállítás | ||||||||||||||||||||||||||||
| Nettó tömeg (kg) | 113 | 120 | 120 | 121 | 128 | 131 | 132 | 175 | 181 | 212 | ||||||||||||||||||
| Bruttó tömeg (kg) | 125 | 132 | 132 | 133 | 140 | 143 | 144 | 189 | 195 | 228 | ||||||||||||||||||
| Egység méretei (mm) | 1170×462×855 | 1130×452×1443 | ||||||||||||||||||||||||||
| Csomagolás méretei (mm) | 1230×540×1010 | 1190×540×1600 | ||||||||||||||||||||||||||
A teljesítményértékek a megadott feltételek mellett deklarált névleges névleges értékek, nem a kapacitásosztály címkéje. A tényleges teljesítmény és hatékonyság a körülményektől függően változik.
Az 'Optimális feszültségtartomány' nem abszolút maximális egyenfeszültség. A modulmennyiségek referencia konfigurációk, nem pedig maximális névleges PV teljesítmények; erősítse meg a hideg időjárás esetén megengedett Voc, áram és maximális PV bemeneti teljesítményt a tervezés előtt. A szabványos modellek nem rendelkeznek ezekkel a dedikált PV-bemeneti specifikációkkal.
A fűtési környezeti határértékek a részletes táblázatok és a szervizelési kézikönyv szerint következnek. Az örökölt lapok különböző korlátokat tartalmaznak. A 34 kW-os szekrény méretei a forrásváltozatonként eltérőek, és szándékosan megerősítésre hagyták őket.
Ossza meg tartózkodási helyét, fűtési terhelését és preferált energiakonfigurációját.
A Standard és a PV sorozatokat egy táblázat fedi le?
Igen. A két részletes lap felsorolja a névleges fűtési/hűtési teljesítményt a megfelelő teljesítmény- és fázisváltozatokhoz. Mindkét modellazonosító fent látható; a három PV sor csak a P-kódolt PV modellekre vonatkozik.
Mi a maximális vízhőmérséklet?
Az R32 adatok 60 °C-os maximális kilépő vízhőmérsékletet deklarálnak. Ez egy határ, nem pedig a 60 °C-os víz ígérete minden környezeti körülmény között.
Működhet -38 °C-on?
A részletes lapok és a szervizelési kézikönyv a fűtési üzemet –38 °C-ig jelzik. A tervezett külső hőmérsékleten a teljesítményt a teljesítménygörbék és az épület hőterhelése alapján kell ellenőrizni.
Mindkét vízhőmérsékleten elérhető az A+++?
A részletes adatlapon 35 °C-on A+++, 55 °C-on A++ szerepel. Az energiaosztály nem azonos a COP ponttal vagy a garantált energiamegtakarítással.
Használati meleg vizet biztosít?
Igen, megfelelő közvetett melegvíz-tárolóval, szelepekkel, érzékelőkkel és rendszervezérlőkkel. A kültéri egység önmagában nem víztároló.
Az SG Ready ugyanaz, mint a PV közvetlen meghajtás?
Nem. Az SG Ready egy vezérlő interfész. A dedikált PV elektromos bemenet a PV Direct-Driven konfiguráció egyik jellemzője.
Összeköthetem a meglévő tetőtéri PV húrokat?
Ne feltételezze a kompatibilitást. A fotovoltaikus feszültség/áram és a hideg időjárási nyitott áramkör feszültségének meg kell egyeznie a kiválasztott egységgel; projektspecifikus tömbtervezést használjon.
Milyen vezetékes vezérlő kapható?
A mellékelt funkciók listája egy kompakt, 4 hüvelykes színes érintőképernyőt tartalmaz. Erősítse meg a pontos vezérlőt és funkciókat a megrendelt konfigurációval; az R290 sablon 7 hüvelykes opciója nem kerül át ide.
Több egység is kombinálható?
Az R32 szervizkönyv akár 16 egység kaszkádvezérlését dokumentálja. Erősítse meg a vezérlőt, a vezetékeket, a hidraulikus tervezést és a projekt követelményeit.
Mekkora alapterületet fűthetnek az egyes modellek?
Válassza ki az épület számított hőveszteségét és a tervezett vízhőmérsékletet, ne csak az alapterületet. Az elhelyezkedés, a szigetelés, a kibocsátók és a HMV igény befolyásolja a választást.
Ossza meg tartózkodási helyét, fűtési terhelését és preferált energiakonfigurációját.