*Levegőn DB/WB 20/15°C; víz 15→55°C. Erősítse meg a végső PV elektromos határértékeket és a rendszerkonfigurációt.
| Elérhetőség: | |
|---|---|
Egyesítse a PV bemenetet, az inverteres fűtést és a külön tárolót egyetlen melegvíz-rendszerben.
A termékleírás a fotovoltaikus közvetlen tápellátást írja le hálózati tápellátás kiegészítéssel. Az MPPT támogatja a rendelkezésre álló PV-energia felhasználását használati melegvíz-melegítéshez.
Optimális PV bemeneti feszültségtartomány: 100–190 V DC.
Maximális PV bemeneti áram: 18 A.
Ajánlott modulok: 3 × 630 W / 50,2 V; a végleges karakterlánc-tervezés jóváhagyást igényel.
Külön kültéri hőszivattyú és tárolótartály alkotja a hűtőközeg-ciklus-osztott rendszert. Válassza ki a két helyet a szellőztetés, a tárolás és a jóváhagyott csatlakozási útvonal körül.
Kültéri egység: 790 × 312 × 565 mm.
Külön tartály tároló: 200 / 300 / 500 L.
Ez egy osztott hűtőközeg-ciklusú rendszer, nem egy vízciklusú monoblokk.
A felsorolt névleges teljesítmények 4,5 kW a 200 literes konfigurációban és 5,0 kW a 300 és 500 literes konfigurációkban. Hasonlítsa össze a visszanyerési teljesítményt a megadott levegő- és vízviszonyok mellett.
Névleges COP : 4,25 / 4,20 / 4,20.
Névleges visszanyerés: 100 / 110 / 110 l/h.
Besorolás: levegő DB/WB 20/15°C; víz 15→55°C.
A legújabb specifikáció egy teljes DC inverteres kompresszort és ventilátormotort tartalmaz. A névleges elektromos bemenet 1,06 kW a 200 literes konfigurációban és 1,19 kW a 300 és 500 literes konfigurációkban.
Deklarált környezeti működési tartomány: -7 és 46°C között.
R134a hűtőközeg; IPX4 burkolatvédelem.
A tényleges fogyasztás a kereslettől, a feltételektől és a rendelkezésre álló PV-energiától függ.
A mellékelt specifikáció a zománctartályokat három kötetben sorolja fel. A 300 és 500 literes opciók ugyanazon a fűtőteljesítményen osztoznak, így a nagyobb tartály növeli a tárolást, nem pedig a névleges visszanyerési kapacitást.
200 L: Ø500 × 1716 mm.
300 L: Ø600 × 1700 mm.
500 L: Ø700 × 1750 mm.
Ossza meg a napi keresletet, a rendelkezésre álló tetőterületet, a modul specifikációit és helyét.
A legújabb, 2025-08-29-i munkafüzet alapján. A PV bemeneti adatok zöld színnel vannak kiemelve.
| Kötet | 200L | 300L | 500L | |||
| Modell | GHWVSHST-200CA1 | GHWVSHST-300CA1 | GHWVSHST-500CA1 | |||
| Általános előírások | ||||||
| AC tápegység (V / Ph / Hz) | 208-240 / 1 / 50-60 | |||||
| Működési környezeti hőmérséklet (°C) | -7-46 | |||||
| Maximális kilépő víz hőmérséklet (°C) | 75 | |||||
| PV elektromos specifikációk – csak PV sorozat | ||||||
| PV max. Bemeneti áram (A) | 18 | |||||
| Optimális PV bemeneti feszültség tartomány (V) | 100-190 | |||||
| Ajánlott PV modul mennyiség. (630 W / 50,2 V) (modulok) | 3 | |||||
| Fűtési teljesítmény · Levegő DB 20 °C, WB 15 °C / Vízbemenet 15 °C, kimenet 55 °C | ||||||
| Fűtési teljesítmény (W) | 4500 | 5000 | 5000 | |||
| Névleges bemeneti teljesítmény (W) | 1060 | 1190 | 1190 | |||
| Névleges árambemenet (A) | 5.20 | 5.60 | 5.60 | |||
| Teljesítmény együttható ( COP ) | 4.25 | 4.20 | 4.20 | |||
| Maximális bemeneti teljesítmény (W) | 1500 | 1600 | 1600 | |||
| Maximális árambemenet (A) | 8.50 | 9.30 | 9.30 | |||
| Kezdőáram (A) | 4.00 | 4.00 | 4.00 | |||
| Melegvíz hozam (l/óra) | 100 | 110 | 110 | |||
| Elektromos és hűtőközeg-specifikációk | ||||||
| Max. Hűtőközeg oldali megengedett nyomás (MPa) | 3.20 | |||||
| Elektromos védelmi osztály | I. osztály | |||||
| Vízálló szint | IPX4 | |||||
| Víz csatlakozás | G3/4 | |||||
| Akusztikus adatok | ||||||
| Zajszint [dB(A)] | ≤52 | |||||
| Méretek és szállítás | ||||||
| Nettó tömeg -- Kültéri egység (kg) | 33 | |||||
| Bruttó tömeg -- Kültéri egység (kg) | 49 | |||||
| Az egység méretei -- Kültéri egység (mm) | 790×312×565 | |||||
| Csomagolás méretei -- Kültéri egység (mm) | 925×390×598 | |||||
| Nettó tömeg -- Beltéri egység (kg) | 70 | 90 | 130 | |||
| Bruttó tömeg -- Beltéri egység (kg) | 79 | 110 | 148 | |||
| Az egység méretei —— Beltéri egység (mm) | Ø500×1716 | Ø600×1700 | Ø700×1750 | |||
| Csomagolás méretei - Beltéri egység (mm) | 610×610×1760 | 700×700×1760 | 800×800×1800 | |||
A névleges visszanyerés nem pillanatnyi csapáramlás. COP pontérték, nem szezonális megtakarítás vagy garantált napenergia-hányad. A felsorolt 75°C-os maximum elkülönül a 15→55°C-tól; erősítse meg a fűtési módot és a teljes működési keretet magasabb hőmérsékletű használathoz.
Ne használja a régebbi tartományt aktuális abszolút bemeneti korlátként. A zaj mérési távolsága és a hangteljesítmény/nyomás meghatározása nincs megadva. A 3,2 MPa érték nem a tartály víznyomásának besorolása.
A forrásjellemzők listája mikrocsatornás fűtőtekercset és zománctartályt határoz meg. Az általános kézikönyv eltérő hőcserélő megfogalmazást használ; erősítse meg a leszállított konstrukciót. A végleges adattábla és a jóváhagyott műszaki dokumentumok szabályozzák a telepítést.
Ossza meg a napi keresletet, a rendelkezésre álló tetőterületet, a modul specifikációit és helyét.
A közvetlen napelemes hajtás nulla villanyszámlát garantál?
Nem. A szoláris hozzájárulás függ a besugárzástól, a modulelrendezéstől, a vízigénytől és az üzemi feltételektől. A forrás leírja a hálózati kiegészítést; itt nem garantált a fix éves megtakarítás.
Melyik PV feszültségtartományt használjam?
A legújabb munkafüzetben az optimális bemeneti tartomány 100–190 V DC szerepel. Nem ad meg abszolút maximális egyenfeszültséget. A karakterlánc tervezése előtt kérjen jóváhagyott abszolút határértékeket.
Hány napelem modul ajánlott?
A lap három 630 W / 50,2 V-os modult ajánl. Erősítse meg a modulfeszültség, Voc, Vmp, áram- és hőmérsékletkorrekciók jelentését a jóváhagyott elektromos tervezéssel.
Ez egy osztott hűtőközeg-ciklusú rendszer?
Igen. Az aktuális lap egy hűtőközegciklus-megosztott egységet azonosít, külön tartállyal. Ne kezelje vízciklusú monoblokkként.
Képes-e önmagában a hőszivattyú 75°C-ot szállítani –7°C-on?
A forrás külön felsorolja a maximális vízhőmérsékletet és a környezeti tartományt, teljes működési térkép vagy megerősített fűtési mód nélkül az adott kombinált állapothoz. Szerezzen modellspecifikus megerősítést.
A Wi-Fi és az OTA is benne van?
A Wi-Fi, az alkalmazásvezérlés és az OTA szerepel a munkafüzet funkciólistájában, de a mellékelt általános kézikönyv nem dokumentálja az alkalmazás aktuális beállítását vagy az OTA-munkafolyamatot. Erősítse meg a megrendeléshez mellékelt modult és firmware-t.
Miért azonos a 300 és 500 literes változatok helyreállítása?
Mindkettő 5,0 kW teljesítményt és 110 l/h névleges visszanyerést tartalmaz. A nagyobb tartály növeli a tárolási térfogatot, míg a felsorolt visszanyerés változatlan marad.
Mit kell megerősítenie a telepítőnek?
Végső modell és tartály párosítás, hűtőközeg-vezeték követelmények, PV abszolút elektromos határértékek, váltóáramú betáplálás, védelem, tartály víznyomás, szerelési terhelés és szerviz hozzáférés.
Ossza meg a napi keresletet, a rendelkezésre álló tetőterületet, a modul specifikációit és helyét.