*Samostatné prevádzkové limity; výkon závisí od zvoleného modelu a podmienok.
| Dostupnosť: | |
|---|---|
Monobloková platforma R32 na vykurovanie priestorov, chladenie priestorov a prípravu teplej úžitkovej vody. Prispôsobte jednotku tepelnému zaťaženiu vašej budovy, teplote vody a vybraným svorkám.
Podlahové kúrenie, vhodné radiátory a fancoily.
Chladenie pomocou kompatibilných koncoviek a manažmentu kondenzátu.
Teplá úžitková voda s vhodným zásobníkom a ovládacími prvkami.
Kompresorová technológia EVI a invertorové riadenie podporujú vykurovanie v širokom rozsahu vonkajších teplôt. Podrobné listy R32 a servisná príručka deklarujú prevádzku vykurovania až do -38 °C.
Maximálna teplota vody na výstupe: 60 °C.
Deklarovaný rozsah vykurovania okolia: -38 až 43 °C.*
Inteligentné odmrazovanie podporuje zimnú prevádzku.
DC invertorový kompresor, DC invertorový ventilátor a vstavané invertorové obehové čerpadlo pomáhajú systému reagovať na meniace sa požiadavky na vykurovanie a chladenie.
Deklarovaná energetická trieda: A+++ pri 35 °C / A++ pri 55 °C.
Invertorová regulácia a voliteľná tichá prevádzka.
Na správu zvuku vyberte miesto inštalácie a prevádzkové nastavenia.
Na nastavenie teploty, režimu a časovača použite farebný dotykový displej. Pripojené funkcie prinášajú prístup k aplikáciám a viditeľnosť služieb vybranej konfigurácii.
Ovládanie dvoch teplotných zón a SG Ready.
Ovládanie pomocou aplikácie Wi-Fi; voliteľné 4G podľa konfigurácie.
Až 16 jednotiek v správne navrhnutom kaskádovom systéme.
Séria PV Direct-Driven pridáva špeciálny fotovoltaický vstup popri špecifikovanom AC napájaní. Pri navrhovaní solárnych reťazcov vyberte model FV a jeho vstupné limity.
Modelovo špecifický FV prúd, optimálne napätie a vedenie modulu nižšie.
PV vstup je elektrická funkcia; SG Ready je ovládacie rozhranie.
*Maximálna teplota vody 60 °C a minimálna teplota okolia -38 °C sú samostatné prevádzkové limity. Neznamená to, že voda s teplotou 60 °C je dostupná pri teplote -38 °C. Výkon závisí od modelu, teploty vody a prevádzkových podmienok. Snímky rozhrania sú ilustráciou pomocou AI na základe dodanej príručky ovládača; konečné ovládacie prvky sa líšia podľa konfigurácie.
Zdieľajte svoju polohu, vykurovacie zaťaženie a preferovanú konfiguráciu energie.
Kapacitné triedy v hornej časti; názvy parametrov a jednotky vľavo. Štandardné identifikátory a identifikátory modelu PV sú uvedené samostatne. Zelené riadky platia len pre sériu PV.
| Kapacita | 6 kW | 8 kW | 10 kW | 10 kW | 12 kW | 12 kW | 14 kW | 14 kW | 16 kW | 16 kW | 18 kW | 18 kW | 24 kW | 34 kW | ||||||||||||||
| Model | GSHVSH-6BA1 | GSHVSH-8BA1 | GSHVSH-10BA1 | GSHVTH-10BA1 | GSHVSH-12BA1 | GSHVTH-12BA1 | GSHVSH-14BA1 | GSHVTH-14BA1 | GSHVSH-16BA1 | GSHVTH-16BA1 | GSHVSH-18BA1 | GSHVTH-18BA1 | GSHVTH-24BA1 | GSHVTH-34BA1 | ||||||||||||||
| Všeobecné špecifikácie | ||||||||||||||||||||||||||||
| Napájanie striedavým prúdom (V / Ph / Hz) | 220~240/1/50 | 220~240/1/50 | 220~240/1/50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240/1/50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240/1/50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240/1/50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240/1/50 | 380~415 / 3N / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 380~415 / 3N / 50 | ||||||||||||||
| Prevádzková teplota okolia——Vykurovanie (°C) | -38~43 | |||||||||||||||||||||||||||
| Prevádzková teplota okolia——Chladenie (°C) | 16~48 | |||||||||||||||||||||||||||
| Maximálna teplota výstupnej vody (°C) | 60 | |||||||||||||||||||||||||||
| Elektrické špecifikácie PV — Len séria PV | ||||||||||||||||||||||||||||
| PV Max. Vstupný prúd (A) | 21 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | ||||||||||||||
| Optimálny rozsah vstupného napätia PV (V) | 45 ~ 400 | 45~450 | 45~450 | 130-750 | 45~450 | 130-750 | 45~450 | 130-750 | 45~450 | 130-750 | 45~450 | 130-750 | 130-750 | 130-750 | ||||||||||||||
| Odporúčané množstvo FV modulu (630 W / 50,2 V) (moduly) | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 8 | 2 struny × 5 | 10 | 2 struny × 6 | 12 | 2 struny × 6 | 12 | 2 struny × 9 | 2 struny × 10 | ||||||||||||||
| Vykurovací výkon · Vzduch DB 7 °C, WB 6 °C / Vstup vody 30 °C, výstup 35 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Vykurovací výkon (kW) | 6,05 (2,80 až 8,80) | 8,20 (5,10 ~ 10,85) | 10,05 (5,10~12,90) | 12:00 (5,90 – 15,12) | 14,05 (6,10~16,99) | 15,80 (6,37~19,11) | 18:21 (6,90 – 21:00) | 24,05 (7,90 ~ 26,20) | 34,15 (9,17~36,80) | |||||||||||||||||||
| Normálny príkon (kW) | 1,29 (0,59 až 1,95) | 1,74 (0,86 ~ 2,42) | 2,16 (0,86 ~ 2,88) | 2,45 (1,15 ~ 3,61) | 2,99 (1,15 až 4,15) | 3,43 (1,31 až 4,93) | 3,65 (1,36 ~ 5,28) | 5,29 (1,78 až 6,45) | 7,59 (2,51 až 9,09) | |||||||||||||||||||
| Koeficient výkonnosti ( COP ) | 4,70 (4,25 ~ 5,05) | 4,70 (4,23 až 5,08) | 4,65 (4,23 ~ 5,05) | 4,90 (4,15 až 5,06) | 4,70 (4,15 až 5,05) | 4,64 (4,10 ~ 5,02) | 4,99 (4,05 až 5,05) | 4,55 (4,03 ~ 5,02) | 4,50 (4,05 ~ 5,03) | |||||||||||||||||||
| Vykurovací výkon · Vzduch DB 7 °C, WB 6 °C / Vstup vody 47 °C, výstup 55 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Vykurovací výkon (kW) | 5,88 (2,30 až 7,62) | 8,05 (3,85 ~ 9,41) | 9,50 (3,85 – 11,20) | 12:00 (4,90 – 13,15) | 13,98 (4,90~15,10) | 15,70 (4,90 – 17,60) | 18,10 (6,30~19,90) | 22,99 (6,90 až 26,10) | 33,50 (9,73 až 36,80) | |||||||||||||||||||
| Normálny príkon (kW) | 1,78 (0,75 ~ 2,61) | 2,44 (1,13~3,15) | 2,92 (1,13~3,75) | 3,96 (1,65 až 4,56) | 4,30 (1,65 až 5,25) | 4,83 (1,65 ~ 5,33) | 5,82 (1,65 ~ 6,82) | 8,04 (1,95 ~ 8,55) | 11,55 (2,75 ~ 12,06) | |||||||||||||||||||
| Koeficient výkonnosti ( COP ) | 3,30 (2,90 – 3,33) | 3,30 (2,99 – 3,46) | 3,25 (2,99 až 3,46) | 3,03 (2,87 až 3,38) | 3,25 (2,87 až 3,38) | 3,25 (2,87 až 3,38) | 3,11 (2,91 až 3,34) | 2,86 (3,05~3,42) | 2,90 (3,05 ~ 3,42) | |||||||||||||||||||
| Výkon chladenia · Vzduch DB 35 °C, WB 24 °C / Vstup vody 12 °C, výstup 7 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Chladiaci výkon (kW) | 5,00 (1,80 – 7,10) | 7,00 (2,60 – 8,50) | 8,50 (2,60 – 10,30) | 10,00 (4,50 – 11,85) | 11,50 (4,50~13,50) | 13:00 (5:05~15:00) | 15:00 (5,50 ~ 17,50) | 19,50 (5,20 – 21,30) | 28,50 (7,33~30,03) | |||||||||||||||||||
| Normálny príkon (kW) | 2,00 (0,61 – 2,43) | 2,69 (0,91 až 2,93) | 3,40 (0,91 až 3,65) | 4,00 (1,45 – 4,30) | 4,42 (1,45 až 4,85) | 5,20 (1,65 až 5,33) | 6,00 (1,65 ~ 6,25) | 7,80 (1,95 až 8,20) | 11,40 (2,75 – 11,56) | |||||||||||||||||||
| Pomer energetickej účinnosti ( EER ) | 2,50 (2,45 ~ 3,05) | 2,60 (2,45 ~ 3,05) | 2,50 (2,35 ~ 3,00) | 2,50 (2,40 ~ 2,96) | 2,60 (2,42 ~ 2,89) | 2,50 (2,42 ~ 2,85) | 2,50 (2,38 ~ 2,96) | 2,50 (2,34 ~ 2,95) | 2,50 (2,35 ~ 2,92) | |||||||||||||||||||
| Elektrické a chladiace špecifikácie | ||||||||||||||||||||||||||||
| ErP Trieda energetickej účinnosti · 35 °C / 55 °C | A+++ / A++ | |||||||||||||||||||||||||||
| Menovitý príkon (kW) | 2.78 | 3.49 | 3.79 | 3.89 | 5.05 | 5.05 | 6.11 | 6.11 | 7.12 | 7.12 | 7.80 | 7.56 | 11.50 | 13.10 | ||||||||||||||
| Vstup menovitého prúdu (A) | 12.00 | 15.00 | 17.00 | 6.50 | 22.20 | 8.50 | 27.50 | 10.50 | 33.00 | 12.50 | 35.00 | 13.00 | 18.50 | 22.00 | ||||||||||||||
| Typ chladiva / náplň / deklarovaný GWP | R32 / 1,25 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 2,20 kg / 675 | R32 / 2,20 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 3,50 kg / 675 | R32 / 3,50 kg / 675 | R32 / 3,90 kg / 675 | R32 / 5,20 kg / 675 | ||||||||||||||
| Menovitý prietok vody (m³/h) | 1.10 | 1.38 | 1.72 | 1.72 | 2.06 | 2.06 | 2.41 | 2.41 | 2.75 | 2.75 | 3.10 | 3.10 | 4.12 | 5.85 | ||||||||||||||
| Pokles tlaku vody (kPa) | 29 | 32 | 35 | |||||||||||||||||||||||||
| Vodotesná úroveň | IPX4 | |||||||||||||||||||||||||||
| Pripojenie vody | G1 | G5/4 | R3/2 | |||||||||||||||||||||||||
| Akustické údaje | ||||||||||||||||||||||||||||
| Hladina hluku pri 1 m [dB(A)] | 49 | 43 (39~52) | 45 (39~52) | 45 (39~52) | 45 (39~53) | 46 (39~53) | 48 (39~54) | 48 (39~54) | 52 (40~58) | 52 (42~62) | ||||||||||||||||||
| Rozmery a doprava | ||||||||||||||||||||||||||||
| Čistá hmotnosť (kg) | 113 | 120 | 120 | 121 | 128 | 131 | 132 | 175 | 181 | 212 | ||||||||||||||||||
| Hrubá hmotnosť (kg) | 125 | 132 | 132 | 133 | 140 | 143 | 144 | 189 | 195 | 228 | ||||||||||||||||||
| Rozmery jednotky (mm) | 1170×462×855 | 1130×452×1443 | ||||||||||||||||||||||||||
| Rozmery balenia (mm) | 1230×540×1010 | 1190×540×1600 | ||||||||||||||||||||||||||
Hodnoty výkonu sú deklarované nominálne hodnoty za uvedených podmienok, nie štítok výkonnostnej triedy. Skutočný výkon a účinnosť sa líšia v závislosti od podmienok.
'Optimálny rozsah napätia' nie je absolútne maximálne jednosmerné napätie. Množstvo modulov sú referenčné konfigurácie, nie maximálny menovitý výkon FV; pred projektovaním overte prípustnú strunu v chladnom počasí Voc, prúd a maximálny FV vstupný výkon. Štandardné modely nemajú tieto špeciálne špecifikácie PV-vstupu.
Limity okolia vykurovania sa riadia podrobnými tabuľkami a servisnou príručkou. Staršie hárky obsahujú rôzne limity. Rozmery skrine 34 kW sa medzi verziami zdroja líšia a sú zámerne ponechané na potvrdenie.
Zdieľajte svoju polohu, vykurovacie zaťaženie a preferovanú konfiguráciu energie.
Sú štandardné a PV série pokryté jednou tabuľkou?
áno. V dvoch podrobných hárkoch sú uvedené zodpovedajúce menovité výkony vykurovania/chladenia pre zodpovedajúce varianty výkonu a fázy. Oba identifikátory modelu sú uvedené vyššie; tri PV rady platia len pre P-kódované modely PV.
Aká je maximálna teplota vody?
Údaje R32 deklarujú maximálnu teplotu vody na výstupe 60 °C. Je to limit, nie prísľub 60 °C vody za každých podmienok prostredia.
Môže pracovať pri -38 °C?
Podrobné listy a servisná príručka deklarujú prevádzku vykurovania až do -38 °C. Výstup pri vašej projektovanej vonkajšej teplote sa musí kontrolovať podľa výkonových kriviek a tepelného zaťaženia budovy.
Je A+++ k dispozícii pri oboch teplotách vody?
Podrobný list deklaruje A+++ pri 35 °C a A++ pri 55 °C. Energetická trieda nie je rovnaká ako bod COP alebo garantovaná úspora energie.
Poskytuje teplú úžitkovú vodu?
Áno, s vhodným nepriamym zásobníkom TÚV, ventilmi, snímačmi a ovládačmi systému. Samotná vonkajšia jednotka nie je zásobníkom vody.
Je SG Ready to isté ako PV priamy pohon?
Nie. SG Ready je ovládacie rozhranie. Vyhradený PV elektrický vstup je vlastnosťou konfigurácie PV Direct-Driven.
Môžem pripojiť existujúce strešné FV reťazce?
Nepredpokladajte kompatibilitu. FV napätie/prúd a napätie naprázdno v chladnom počasí musia zodpovedať zvolenej jednotke; použite návrh poľa špecifický pre projekt.
Aký káblový ovládač je k dispozícii?
Dodávaný zoznam funkcií špecifikuje kompaktný 4-palcový farebný dotykový displej. Potvrďte presný ovládač a funkcie s objednanou konfiguráciou; 7-palcová možnosť šablóny R290 tu nie je prenesená.
Je možné kombinovať viacero jednotiek?
Servisná príručka R32 dokumentuje kaskádové ovládanie až pre 16 jednotiek. Potvrďte ovládač, zapojenie, hydraulický dizajn a požiadavky projektu.
Akú podlahovú plochu môže každý model vykurovať?
Vyberajte podľa vypočítaných tepelných strát budovy a návrhovej teploty vody, nie samotnej podlahovej plochy. Výber ovplyvňuje umiestnenie, izolácia, žiariče a potreba TÚV.
Zdieľajte svoju polohu, vykurovacie zaťaženie a preferovanú konfiguráciu energie.