*Limite de operare separate; ieșirea depinde de modelul și condițiile selectate.
| Disponibilitate: | |
|---|---|
O platformă monobloc R32 pentru încălzirea spațiilor, răcirea spațiului și prepararea apei calde menajere. Potriviți unitatea la sarcina termică a clădirii dvs., temperatura apei și terminalele alese.
Încălzire în pardoseală, radiatoare adecvate și ventiloconvector.
Răcire cu terminale compatibile și gestionarea condensului.
Apă caldă menajeră cu un cilindru adecvat și comenzi.
Tehnologia compresoarelor EVI și controlul invertorului sprijină încălzirea într-un interval larg de temperatură exterioară. Foile detaliate R32 și manualul de service declară funcționarea de încălzire până la -38 °C.
Temperatura maximă a apei de ieșire: 60 °C.
Interval ambiental de încălzire declarat: -38 până la 43 °C.*
Dezghețarea inteligentă sprijină funcționarea pe timp de iarnă.
Un compresor DC Inverter, un ventilator DC Inverter și o pompă de circulație cu invertor încorporată ajută sistemul să răspundă la cerințele în schimbare de încălzire și răcire.
Clasă energetică declarată: A++ la 35 °C / A++ la 55 °C.
Reglarea invertorului și funcționarea silențioasă selectabilă.
Alegeți locația de instalare și setările de operare pentru a gestiona sunetul.
Utilizați ecranul tactil color pentru setările de temperatură, mod și temporizator. Funcțiile conectate aduc accesul la aplicații și vizibilitatea serviciului la configurația selectată.
Control cu două zone de temperatură și SG Ready.
Controlul aplicației Wi-Fi; opțional 4G prin configurație.
Până la 16 unități într-un sistem în cascadă proiectat corespunzător.
Seria PV Direct-Driven adaugă o intrare fotovoltaică dedicată alături de alimentarea CA specificată. Selectați modelul fotovoltaic și limitele sale de intrare atunci când proiectați șirurile solare.
Curentul fotovoltaic specific modelului, tensiunea optimă și ghidarea modulului de mai jos.
Intrarea PV este o funcție electrică; SG Ready este o interfață de control.
*Temperatura maximă a apei de 60 °C și ambiantă minimă -38 °C sunt limite de operare separate. Ele nu înseamnă că apa la 60 °C este disponibilă la -38 °C. Ieșirea depinde de model, temperatura apei și condițiile de funcționare. Imaginile de interfață sunt o ilustrație asistată de inteligență artificială bazată pe ghidul controlerului furnizat; controalele finale variază în funcție de configurație.
Partajați locația dvs., sarcina de încălzire și configurația de energie preferată.
Clase de capacitate în partea de sus; numele parametrilor și unitățile din stânga. Identificatorii de model standard și fotovoltaici sunt enumerați separat. Rândurile verzi se aplică numai pentru seria PV.
| Capacitate | 6 kW | 8 kW | 10 kW | 10 kW | 12 kW | 12 kW | 14 kW | 14 kW | 16 kW | 16 kW | 18 kW | 18 kW | 24kW | 34 kW | ||||||||||||||
| Model | GSHVSH-6BA1 | GSHVSH-8BA1 | GSHVSH-10BA1 | GSHVTH-10BA1 | GSHVSH-12BA1 | GSHVTH-12BA1 | GSHVSH-14BA1 | GSHVTH-14BA1 | GSHVSH-16BA1 | GSHVTH-16BA1 | GSHVSH-18BA1 | GSHVTH-18BA1 | GSHVTH-24BA1 | GSHVTH-34BA1 | ||||||||||||||
| Specificații generale | ||||||||||||||||||||||||||||
| Sursă de alimentare CA (V / Ph / Hz) | 220~240 / 1 / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 380~415 / 3N / 50 | ||||||||||||||
| Temperatura ambiantă de funcționare——Încălzire (°C) | −38~43 | |||||||||||||||||||||||||||
| Temperatura ambiantă de funcționare——Răcire (°C) | 16~48 | |||||||||||||||||||||||||||
| Temperatura maximă a apei de ieșire (°C) | 60 | |||||||||||||||||||||||||||
| Specificații electrice PV — Numai seria PV | ||||||||||||||||||||||||||||
| PV Max. Curent de intrare (A) | 21 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | ||||||||||||||
| Interval optim de tensiune de intrare PV (V) | 45~400 | 45~450 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | 130~750 | 130~750 | ||||||||||||||
| Cantitate de module fotovoltaice recomandate (630 W / 50,2 V) (module) | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 8 | 2 șiruri × 5 | 10 | 2 șiruri × 6 | 12 | 2 șiruri × 6 | 12 | 2 șiruri × 9 | 2 șiruri × 10 | ||||||||||||||
| Performanță de încălzire · DB aer 7 °C, WB 6 °C / Intrare apă 30 °C, ieșire 35 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Capacitatea de incalzire (kW) | 6,05 (2,80~8,80) | 8,20 (5,10~10,85) | 10.05 (5.10~12.90) | 12.00 (5.90~15.12) | 14.05 (6.10~16.99) | 15,80 (6,37~19,11) | 18.21 (6.90~21.00) | 24.05 (7.90~26.20) | 34,15 (9,17~36,80) | |||||||||||||||||||
| Puterea normală de intrare (kW) | 1,29 (0,59~1,95) | 1,74 (0,86~2,42) | 2,16 (0,86~2,88) | 2,45 (1,15~3,61) | 2,99 (1,15~4,15) | 3,43 (1,31~4,93) | 3,65 (1,36~5,28) | 5,29 (1,78~6,45) | 7,59 (2,51~9,09) | |||||||||||||||||||
| Coeficient de performanță ( COP ) | 4,70 (4,25~5,05) | 4,70 (4,23~5,08) | 4,65 (4,23~5,05) | 4,90 (4,15~5,06) | 4,70 (4,15~5,05) | 4,64 (4,10~5,02) | 4,99 (4,05~5,05) | 4,55 (4,03~5,02) | 4,50 (4,05~5,03) | |||||||||||||||||||
| Performanță de încălzire · DB aer 7 °C, WB 6 °C / Intrare apă 47 °C, ieșire 55 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Capacitatea de incalzire (kW) | 5,88 (2,30~7,62) | 8,05 (3,85~9,41) | 9,50 (3,85~11,20) | 12.00 (4.90~13.15) | 13,98 (4,90~15,10) | 15,70 (4,90~17,60) | 18.10 (6.30~19.90) | 22,99 (6,90~26,10) | 33,50 (9,73~36,80) | |||||||||||||||||||
| Puterea normală de intrare (kW) | 1,78 (0,75~2,61) | 2,44 (1,13~3,15) | 2,92 (1,13~3,75) | 3,96 (1,65~4,56) | 4,30 (1,65~5,25) | 4,83 (1,65~5,33) | 5,82 (1,65~6,82) | 8,04 (1,95~8,55) | 11,55 (2,75~12,06) | |||||||||||||||||||
| Coeficient de performanță ( COP ) | 3,30 (2,90~3,33) | 3,30 (2,99~3,46) | 3,25 (2,99~3,46) | 3,03 (2,87~3,38) | 3,25 (2,87~3,38) | 3,25 (2,87~3,38) | 3,11 (2,91~3,34) | 2,86 (3,05~3,42) | 2,90 (3,05~3,42) | |||||||||||||||||||
| Performanță de răcire · Aer DB 35 °C, WB 24 °C / Intrare apă 12 °C, ieșire 7 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Capacitate de răcire (kW) | 5,00 (1,80~7,10) | 7,00 (2,60~8,50) | 8,50 (2,60~10,30) | 10,00 (4,50~11,85) | 11,50 (4,50~13,50) | 13.00 (5.05~15.00) | 15.00 (5.50~17.50) | 19.50 (5.20~21.30) | 28,50 (7,33~30,03) | |||||||||||||||||||
| Puterea normală de intrare (kW) | 2,00 (0,61~2,43) | 2,69 (0,91~2,93) | 3,40 (0,91~3,65) | 4,00 (1,45~4,30) | 4,42 (1,45~4,85) | 5,20 (1,65~5,33) | 6,00 (1,65~6,25) | 7,80 (1,95~8,20) | 11,40 (2,75~11,56) | |||||||||||||||||||
| Raportul de eficiență energetică ( EER ) | 2,50 (2,45~3,05) | 2,60 (2,45~3,05) | 2,50 (2,35~3,00) | 2,50 (2,40~2,96) | 2,60 (2,42~2,89) | 2,50 (2,42~2,85) | 2,50 (2,38~2,96) | 2,50 (2,34~2,95) | 2,50 (2,35~2,92) | |||||||||||||||||||
| Specificații electrice și frigorifice | ||||||||||||||||||||||||||||
| Clasa de eficiență energetică ErP · 35 °C / 55 °C | A++/A++ | |||||||||||||||||||||||||||
| Putere nominală absorbită (kW) | 2.78 | 3.49 | 3.79 | 3.89 | 5.05 | 5.05 | 6.11 | 6.11 | 7.12 | 7.12 | 7.80 | 7.56 | 11.50 | 13.10 | ||||||||||||||
| Curent nominal de intrare (A) | 12.00 | 15.00 | 17.00 | 6.50 | 22.20 | 8.50 | 27.50 | 10.50 | 33.00 | 12.50 | 35.00 | 13.00 | 18.50 | 22.00 | ||||||||||||||
| Tip de agent frigorific / încărcare / GWP declarat | R32 / 1,25 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 2,20 kg / 675 | R32 / 2,20 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 3,50 kg / 675 | R32 / 3,50 kg / 675 | R32 / 3,90 kg / 675 | R32 / 5,20 kg / 675 | ||||||||||||||
| Debitul de apă nominal (m³/h) | 1.10 | 1.38 | 1.72 | 1.72 | 2.06 | 2.06 | 2.41 | 2.41 | 2.75 | 2.75 | 3.10 | 3.10 | 4.12 | 5.85 | ||||||||||||||
| Căderea de presiune a apei (kPa) | 29 | 32 | 35 | |||||||||||||||||||||||||
| Nivel rezistent la apă | IPX4 | |||||||||||||||||||||||||||
| Conexiune la apă | G1 | G5/4 | R3/2 | |||||||||||||||||||||||||
| Date acustice | ||||||||||||||||||||||||||||
| Nivel de zgomot la 1 m [dB(A)] | 49 | 43 (39~52) | 45 (39~52) | 45 (39~52) | 45 (39~53) | 46 (39~53) | 48 (39~54) | 48 (39~54) | 52 (40~58) | 52 (42~62) | ||||||||||||||||||
| Dimensiuni și transport | ||||||||||||||||||||||||||||
| Greutate netă (kg) | 113 | 120 | 120 | 121 | 128 | 131 | 132 | 175 | 181 | 212 | ||||||||||||||||||
| Greutate brută (kg) | 125 | 132 | 132 | 133 | 140 | 143 | 144 | 189 | 195 | 228 | ||||||||||||||||||
| Dimensiunile unității (mm) | 1170×462×855 | 1130×452×1443 | ||||||||||||||||||||||||||
| Dimensiuni ambalaj (mm) | 1230×540×1010 | 1190×540×1600 | ||||||||||||||||||||||||||
Valorile de performanță sunt nominale declarate în condițiile menționate, nu eticheta clasei de capacitate. Producția reală și eficiența variază în funcție de condiții.
„Intervalul de tensiune optim” nu este o tensiune DC maximă absolută. Cantitățile de module sunt configurații de referință, nu o putere nominală maximă PV; confirmați șirul admisibil pentru vreme rece Voc, curentul și puterea maximă de intrare PV înainte de proiectare. Modelele standard nu au aceste specificații dedicate de intrare PV.
Limitele ambientale de încălzire urmează tabelele detaliate și manualul de service. Foile vechi conțin limite diferite. Dimensiunile dulapului de 34 kW diferă între versiunile sursă și sunt lăsate intenționat pentru confirmare.
Partajați locația dvs., sarcina de încălzire și configurația de energie preferată.
Serii Standard și PV sunt acoperite de un singur tabel?
Da. Cele două foi detaliate listează performanța nominală de încălzire/răcire pentru variantele de capacitate și fază corespunzătoare. Ambii identificatori de model apar mai sus; cele trei rânduri PV se aplică numai modelelor PV codificate P.
Care este temperatura maximă a apei?
Datele R32 declară o temperatură maximă a apei la ieșire de 60 °C. Este o limită, nu o promisiune de apă la 60 °C la fiecare condiție ambientală.
Poate funcționa la -38 °C?
Fișele detaliate și manualul de service declară funcționarea de încălzire până la -38 °C. Ieșirea la temperatura exterioară proiectată trebuie verificată în raport cu curbele de performanță și sarcina termică a clădirii.
Este disponibil A+++ la ambele temperaturi ale apei?
Fișa detaliată declară A+++ la 35 °C și A++ la 55 °C. Clasa energetică nu este aceeași cu un punct COP sau cu o economie de energie garantată.
Oferă apă caldă menajeră?
Da, cu un boiler indirect adecvat, supape, senzori și comenzi ale sistemului. Unitatea exterioară în sine nu este un cilindru cu apă stocată.
Este SG Ready la fel cu PV direct drive?
Nu. SG Ready este o interfață de control. Intrarea electrică PV dedicată este o caracteristică a configurației PV Direct-Driven.
Pot conecta șirurile fotovoltaice existente pe acoperiș?
Nu presupune compatibilitatea. Tensiunea/curentul PV și tensiunea de circuit deschis pe vreme rece trebuie să se potrivească cu unitatea selectată; utilizați un design de matrice specific proiectului.
Ce controler cu fir este disponibil?
Lista de caracteristici furnizată specifică un ecran tactil color compact de 4 inchi. Confirmați controlerul exact și funcțiile cu configurația comandată; opțiunea de 7 inchi a șablonului R290 nu este transferată aici.
Pot fi combinate mai multe unități?
Manualul de service R32 documentează controlul în cascadă pentru până la 16 unități. Confirmați controlerul, cablarea, designul hidraulic și cerințele proiectului.
Ce suprafață poate încălzi fiecare model?
Selectați după pierderea de căldură calculată a clădirii și temperatura de proiectare a apei, nu numai suprafața podelei. Amplasarea, izolația, emițătorii și cererea de ACM afectează selecția.
Partajați locația dvs., sarcina de încălzire și configurația de energie preferată.