*Temperatura maximă la ieșire și temperatura ambientală minimă sunt limite de operare separate. Selecția finală a modelului depinde de sarcina termică a clădirii și de proiectarea sistemului.
| Disponibilitate: | |
|---|---|
Încălzire, răcire și apă caldă menajeră, cu o gamă de configurații convenționale AC sau PV dedicate cu acționare directă.
Proiectata pentru proiecte de constructii noi si renovari, platforma monobloc R290 functioneaza cu calorifere adecvate, incalzire in pardoseala, ventiloconvector si stocare apa calda menajera.
Un sistem invertor DC adaptează ieșirea la cererea în schimbare. Selectați modelul și temperatura apei pentru a se potrivi cu casa dvs. și emițătoarele de căldură.
Agent frigorific natural
Opțiuni de mărime model
Încălzirea spațiilor: radiatoare compatibile, circuite în pardoseală și ventiloconvector.
Răcire în spațiu: terminale compatibile cu gestionarea condensului.
Apă caldă menajeră: butelie adecvată și comenzi ale sistemului.
Funcțiile urmează prioritățile de proiectare și operare a sistemului.
Temperaturile apei la ieșire de până la 75 °C extind opțiunile pentru modernizări adecvate cu radiatoare și sisteme de apă caldă. Funcționarea de încălzire este proiectată pentru temperaturi exterioare de până la -25 °C.
Max. temperatura apei la ieșire
Min. încălzire ambientală
Acestea sunt limite de operare separate, nu o garanție de apă la 75 °C la -25 °C ambiantă. Ieșirea variază în funcție de model și de condițiile de funcționare.
Materialele acustice, izolarea vibrațiilor, măsurile structurale și reglarea invertorului continuu lucrează împreună pentru a controla sunetul de la sursă.
Până la · la 3 m*
Măsuri coordonate acustice și vibraționale
*Valoarea minimă a presiunii acustice declarată în intervalul de funcționare din broșură. Sunetul variază în funcție de model, punct de operare și instalare; aceasta nu este evaluarea nominală a fiecărui model.
Absorb: bumbac acustic, spumă și straturi de incintă.
Izolare: izolație din cauciuc și straturi de amortizare.
Stabilizați: măsuri structurale și bază suspendată a compresorului.
Control: grila aerodinamica si reglare inverter.
Alegeți un controler cu fir de format larg de 7 inchi sau compact de 4 inchi, în funcție de configurația selectată.
Compensarea vremii: adaptați temperatura țintă a apei la condițiile exterioare.
Programare: planificați funcționarea în jurul rutinelor zilnice.
Comandă conectată: HEMS, SG Ready, Modbus și opțiuni la distanță prin configurație.
Funcțiile controlerului și conectivitatea variază în funcție de model și configurație.
Șirurile fotovoltaice dedicate se conectează la MPPT încorporat fără un invertor fotovoltaic extern separat. Suportul AC alimentează sistemul atunci când aportul solar este scăzut.
Cu controlerul selectat, vizualizați tensiunea fotovoltaică, curentul, puterea și generarea împreună cu consumul de rețea.
Proiectat pentru șiruri fotovoltaice dedicate. Nu trebuie presupusă compatibilitatea cu șirurile fotovoltaice existente legate la rețea.
Calea energiei: șiruri fotovoltaice dedicate → MPPT încorporat → sistem invertor DC, cu suport AC.
Partajați locația dvs., sarcina de încălzire și configurația de energie preferată.
Clase de capacitate în partea de sus; identificatori de model, nume de parametri și unități în partea stângă.
Datele de performanță și fizice de mai jos sunt publicate pentru Standard Series. Solicitați fișa tehnică exactă a modelului fotovoltaic cu cod P pentru performanța, alimentarea electrică și dimensiunile acestuia. Derulați pe orizontală pentru a compara dimensiunile.
| Capacitate | 4kW | 6 kW | 8 kW | 10 kW | 10 kW | 12 kW | 12 kW | 16 kW | 16 kW | 18 kW | 18 kW | |||||||||||
| Model | GSHVSH-4AE1 | GSHVSH-6AE1 | GSHVSH-8AA1 | GSHVSH-10AA1 | GSPVSH-18AA1 | GSPVTH-18AA1 | GSPVSH-27AA1 | GSHVSH-16AA1 | GSHVTH-16AA1 | GSHVSH-18AA1 | GSHVTH-18AA1 | |||||||||||
| Specificații generale | ||||||||||||||||||||||
| Sursă de alimentare CA (V / Ph / Hz) | 220~240 / 1 / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240 / 1 / 50 | 380~415 / 3N / 50 | |||||||||||
| Temperatura ambiantă de funcționare——Încălzire (°C) | -25~45 | |||||||||||||||||||||
| Temperatura ambiantă de funcționare——Răcire (°C) | 16~45 | |||||||||||||||||||||
| Temperatura maximă a apei de ieșire (°C) | 75 | |||||||||||||||||||||
| Specificații electrice PV — Numai seria PV | ||||||||||||||||||||||
| PV Max. Curent de intrare (A) | 21 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | |||||||||||
| Interval optim de tensiune de intrare PV (V) | 45~400 | 45~450 | 45~450 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | |||||||||||
| Cantitate de module fotovoltaice recomandate (630 W / 50,2 V) (module) | 6 | 6 | 8 | 8 | 8 | 2 șiruri × 5 | 10 | 2 șiruri × 6 | 11 | 2 șiruri × 6 | 2 șiruri × 9 | |||||||||||
| Performanță de încălzire · DB aer 7 °C, WB 6 °C / Intrare apă 30 °C, ieșire 35 °C | ||||||||||||||||||||||
| Capacitatea de incalzire (kW) | 4,00 (1,72~5,88) | 6.00 (2.40~8.00) | 8,11 (3,57~12,29) | 10,25 (4,39~13,50) | 11,98 (4,39~15,45) | 16.20 (6.17~18.51) | 17.60 (6.50~22.00) | |||||||||||||||
| Puterea normală de intrare (kW) | 0,82 (0,33~1,53) | 1,26 (0,46~2,08) | 1,60 (0,74~3,17) | 2,07 (0,89~3,55) | 2,45 (0,89~4,06) | 3,38 (1,26~4,83) | 3,62 (1,35~5,88) | |||||||||||||||
| Coeficient de performanță ( COP ) | 4,90 (3,85~5,25) | 4,75 (3,85~5,20) | 5,07 (4,10~5,35) | 4,95 (3,90~5,30) | 4,89 (3,85~5,20) | 4,79 (3,75~5,00) | 4,86 (3,82~5,30) | |||||||||||||||
| Performanță de încălzire · DB aer 7 °C, WB 6 °C / Intrare apă 47 °C, ieșire 55 °C | ||||||||||||||||||||||
| Capacitatea de incalzire (kW) | 4,00 (1,49~4,85) | 6,00 (2,08~7,10) | 8,11 (3,65~10,96) | 10,07 (3,85~11,75) | 11,55 (3,85~13,35) | 15,89 (5,75~17,20) | 17,85 (5,45~18,89) | |||||||||||||||
| Puterea normală de intrare (kW) | 1,31 (0,47~1,70) | 1,97 (0,65~2,49) | 2,65 (1,11~3,87) | 3,12 (1,20~4,35) | 3,71 (1,20~5,03) | 5,30 (1,81~5,84) | 5,88 (2,15~6,85) | |||||||||||||||
| Coeficient de performanță ( COP ) | 3,05 (2,85~3,20) | 3,05 (2,85~3,20) | 3,18 (2,83~3,45) | 3,23 (2,75~3,57) | 3,11 (2,65~3,57) | 3,00 (2,83~3,45) | 3,03 (2,64~3,57) | |||||||||||||||
| Performanță de răcire · Aer DB 35 °C, WB 24 °C / Intrare apă 12 °C, ieșire 7 °C | ||||||||||||||||||||||
| Capacitate de răcire (kW) | 3,00 (1,46~3,90) | 5,00 (2,25~6,20) | 7,10 (1,44~8,11) | 8,50 (3,65~9,45) | 10.00 (3.65~11.04) | 13.00 (4.03~13.51) | 15.00 (4.55~17.20) | |||||||||||||||
| Putere nominală absorbită (kW) | 1,02 (0,52~1,38) | 1,77 (0,80~2,20) | 2,51 (0,90~3,20) | 3,01 (1,12~3,51) | 3,68 (1,12~3,97) | 4,60 (1,45~5,03) | 5,52 (1,85~7,31) | |||||||||||||||
| Raportul de eficiență energetică ( EER ) | 2,95 (2,82~3,20) | 2,82 (2,82~3,20) | 2,83 (2,00~3,15) | 2,82 (2,00~3,10) | 2,72 (1,95~3,00) | 2,83 (1,98~3,05) | 2,72 (1,96~2,98) | |||||||||||||||
| Specificații electrice și frigorifice | ||||||||||||||||||||||
| Clasa de eficiență energetică ErP · 35 °C / 55 °C | A++ / A++ | A++ / A++ | A++ / A++ | A++ / A++ | A++ / A++ | A++ / A++ | A++ / A++ | A++/A++ | A++/A++ | A++ / A++ | A++ / A++ | |||||||||||
| Putere nominală absorbită (kW) | 2.70 | 3.60 | 4.65 | 5.05 | 5.05 | 5.45 | 5.86 | 6.95 | 6.95 | 7.52 | 10.52 | |||||||||||
| Curent nominal de intrare (A) | 12.00 | 15.00 | 20.40 | 23.00 | 8.48 | 25.00 | 10.50 | 30.50 | 11.70 | 35.00 | 17.30 | |||||||||||
| Tip de agent frigorific / încărcare / GWP declarat | R290 / 0,46 kg / 3 | R290 / 0,50 kg / 3 | R290 / 0,90 kg / 3 | R290 / 1,00 kg / 3 | R290 / 1,00 kg / 3 | R290 / 1,00 kg / 3 | R290 / 1,00 kg / 3 | R290 / 1,15 kg / 3 | R290 / 1,15 kg / 3 | R290 / 1,40 kg / 3 | R290 / 1,40 kg / 3 | |||||||||||
| Debitul de apă nominal (m³/h) | 1.00 | 1.00 | 1.37 | 1.70 | 1.70 | 2.06 | 2.06 | 2.75 | 2.75 | 3.10 | 3.10 | |||||||||||
| Căderea de presiune a apei (kPa) | 15 | 20 | 25 | 20 | 20 | 20 | 20 | 55 | 55 | 55 | 55 | |||||||||||
| Nivel rezistent la apă | IPX4 | |||||||||||||||||||||
| Conexiune la apă (inch) | G1 | |||||||||||||||||||||
| Date acustice | ||||||||||||||||||||||
| Nivel de zgomot la 1 m [dB(A)] | 45 (39~51) | 45 (39~51) | 45 (39~51) | 44 (39~52) | 46 (39~52) | 48 (39~55) | 49 (39~55) | |||||||||||||||
| Nivel de zgomot la 3 m [dB(A)] | 38 (32~44) | 38 (32~44) | 38 (32~44) | 37 (32–45) | 39 (32~45) | 41 (32~48) | 47 (32~48) | |||||||||||||||
| Dimensiuni și transport | ||||||||||||||||||||||
| Greutate netă (kg) | 85 | 93 | 125 | 145 | 145 | 190 | 220 | |||||||||||||||
| Greutate brută (kg) | 87 | 95 | 135 | 165 | 165 | 220 | 240 | |||||||||||||||
| Dimensiunile unității (mm) | 1030×430×705 | 1270×460×955 | 1490×500×1005 | 1190×500×1515 | ||||||||||||||||||
| Dimensiuni ambalaj (mm) | 1060×470×720 | 1300×500×1090 | 1520×540×1140 | 1220×540×1640 | ||||||||||||||||||
Temperatura maximă a apei și temperatura ambientală minimă sunt limite separate. Sunetul depinde de model, punct de operare și instalare. Confirmați cea mai recentă fișă tehnică specifică modelului înainte de selecția finală.
Partajați locația dvs., sarcina de încălzire și configurația de energie preferată.
Ce serie ar trebui să aleg?
Alegeți Standard pentru curent alternativ convențional sau Seria PV pentru un proiect cu șiruri fotovoltaice dedicate și suport AC.
Pot conecta un șir fotovoltaic existent legat de rețea?
Nu presupune compatibilitatea. Seria PV este proiectată pentru șiruri dedicate; designul electric, domeniul de tensiune, curentul și protecția trebuie să se potrivească exact cu modelul codificat P.
Seria PV funcționează noaptea?
Broșura descrie suportul AC atunci când intrarea PV este scăzută. Confirmați conexiunea AC și setările de operare necesare pentru modelul selectat.
Este un controler de 7 inchi standard pentru fiecare model?
Broșura prezintă controlere cu fir de 7 inchi și 4 inchi. Dimensiunea, funcțiile și conectivitatea controlerului depind de modelul și configurația selectate.
Ce înseamnă până la 32 dB(A)?
Este valoarea minimă a presiunii acustice declarată în domeniul de funcționare la o distanță de 3 m în broșură. Nu este nivelul nominal de zgomot al fiecărui model. Consultați datele acustice specifice modelului.
Poate produce apă la 75 °C la o temperatură exterioară de -25 °C?
Cele două cifre sunt limite de operare independente. Solicitați pachetul de funcționare și ieșirea în starea dvs. de proiectare.
Pot păstra caloriferele existente?
Sistemele de radiatoare adecvate pot fi utilizate după verificarea pierderii de căldură a clădirii, a puterii emițătorului, a temperaturii apei și a designului hidraulic.
De câte module fotovoltaice am nevoie?
Rândurile evidențiate folosesc module de 630 W / 50,2 V. Urmați modelul exact și aranjamentul șirurilor. Cantitatea de 4 kW necesită confirmare.
Sunt cifrele de performanță standard și fotovoltaice interschimbabile?
Nu. Această pagină etichetează performanța standard a broșurii separat de datele de intrare electrice PV. Solicitați fișa tehnică actuală a modelului codificat P pentru o specificație PV completă.
Ce informații sunt necesare pentru selecție?
Furnizați locația proiectului, pierderea de căldură proiectată, temperatura exterioară de proiectare, emițătorii de încălzire, temperatura necesară a apei, cererea de ACM, alimentarea cu AC și proiectarea fotovoltaică propusă.
Partajați locația dvs., sarcina de încălzire și configurația de energie preferată.