*Oddzielne limity operacyjne; moc wyjściowa zależy od wybranego modelu i warunków.
| Dostępność: | |
|---|---|
Platforma monoblokowa na R32 do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dopasuj urządzenie do obciążenia cieplnego budynku, temperatury wody i wybranych zacisków.
Ogrzewanie podłogowe, odpowiednie grzejniki i klimakonwektory.
Chłodzenie za pomocą kompatybilnych terminali i zarządzanie kondensatem.
Ciepła woda użytkowa z odpowiednim zasobnikiem i sterowaniem.
Technologia sprężarek EVI i sterowanie inwerterowe wspomagają ogrzewanie w szerokim zakresie temperatur zewnętrznych. Szczegółowe arkusze R32 i instrukcja serwisowa deklarują działanie w trybie ogrzewania do -38°C.
Maksymalna temperatura zasilania: 60°C.
Deklarowany zakres temperatury otoczenia podczas ogrzewania: −38 do 43°C.*
Inteligentne odszranianie wspomaga pracę zimą.
Sprężarka z inwerterem prądu stałego, wentylator z inwerterem prądu stałego i wbudowana pompa obiegowa z inwerterem pomagają systemowi reagować na zmieniające się wymagania w zakresie ogrzewania i chłodzenia.
Deklarowana klasa energetyczna: A+++ przy 35°C / A++ przy 55°C.
Regulacja inwertera i możliwość wyboru cichej pracy.
Wybierz miejsce instalacji i ustawienia operacyjne, aby zarządzać dźwiękiem.
Kolorowy ekran dotykowy służy do ustawiania temperatury, trybu i timera. Połączone funkcje zapewniają dostęp do aplikacji i widoczność usług w wybranej konfiguracji.
Kontrola dwóch stref temperaturowych i obsługa SG Ready.
Kontrola aplikacji Wi-Fi; opcjonalnie 4G według konfiguracji.
Do 16 jednostek w odpowiednio zaprojektowanym układzie kaskadowym.
Seria PV z napędem bezpośrednim dodaje dedykowane wejście fotowoltaiczne wraz z określonym zasilaniem AC. Podczas projektowania ciągów fotowoltaicznych wybierz model fotowoltaiczny i jego ograniczenia wejściowe.
Specyficzny dla modelu prąd fotowoltaiczny, optymalne napięcie i wskazówki dotyczące modułu poniżej.
Wejście PV jest funkcją elektryczną; SG Ready to interfejs sterowania.
* Maksymalna temperatura wody 60°C i minimalna temperatura otoczenia -38°C to oddzielne limity robocze. Nie oznaczają one, że woda o temperaturze 60°C jest dostępna w temperaturze -38°C. Wydajność zależy od modelu, temperatury wody i warunków pracy. Obrazy interfejsu to ilustracja wspomagana sztuczną inteligencją, oparta na dostarczonym przewodniku po kontrolerze; Ostateczne elementy sterujące różnią się w zależności od konfiguracji.
Udostępnij swoją lokalizację, obciążenie grzewcze i preferowaną konfigurację energetyczną.
Klasy wydajności na górze; nazwy parametrów i jednostki po lewej stronie. Identyfikatory modeli standardowych i fotowoltaicznych są wymienione osobno. Zielone rzędy dotyczą wyłącznie serii PV.
| Pojemność | 6kW | 8kW | 10kW | 10kW | 12kW | 12kW | 14kW | 14kW | 16kW | 16kW | 18kW | 18kW | 24kW | 34kW | ||||||||||||||
| Model | GSHVSH-6BA1 | GSHVSH-8BA1 | GSHVSH-10BA1 | GSHVTH-10BA1 | GSHVSH-12BA1 | GSHVTH-12BA1 | GSHVSH-14BA1 | GSHVTH-14BA1 | GSHVSH-16BA1 | GSHVTH-16BA1 | GSHVSH-18BA1 | GSHVTH-18BA1 | GSHVTH-24BA1 | GSHVTH-34BA1 | ||||||||||||||
| Ogólne dane techniczne | ||||||||||||||||||||||||||||
| Zasilanie prądem zmiennym (V / Ph / Hz) | 220 ~ 240 / 1 / 50 | 220 ~ 240 / 1 / 50 | 220 ~ 240 / 1 / 50 | 380 ~ 415 / 3N / 50 | 220 ~ 240 / 1 / 50 | 380 ~ 415 / 3N / 50 | 220 ~ 240 / 1 / 50 | 380 ~ 415 / 3N / 50 | 220 ~ 240 / 1 / 50 | 380 ~ 415 / 3N / 50 | 220 ~ 240 / 1 / 50 | 380 ~ 415 / 3N / 50 | 380 ~ 415 / 3N / 50 | 380 ~ 415 / 3N / 50 | ||||||||||||||
| Robocza temperatura otoczenia — — Ogrzewanie (° C) | −38~43 | |||||||||||||||||||||||||||
| Robocza temperatura otoczenia — — Chłodzenie (° C) | 16 ~ 48 | |||||||||||||||||||||||||||
| Maksymalna temperatura wody wypływającej (°C) | 60 | |||||||||||||||||||||||||||
| Specyfikacje elektryczne instalacji PV — tylko seria PV | ||||||||||||||||||||||||||||
| Maks. PV Prąd wejściowy (A) | 21 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | ||||||||||||||
| Optymalny zakres napięcia wejściowego PV (V) | 45 ~ 400 | 45 ~ 450 | 45 ~ 450 | 130 ~ 750 | 45 ~ 450 | 130 ~ 750 | 45 ~ 450 | 130 ~ 750 | 45 ~ 450 | 130 ~ 750 | 45 ~ 450 | 130 ~ 750 | 130 ~ 750 | 130 ~ 750 | ||||||||||||||
| Zalecana ilość modułów fotowoltaicznych (630 W / 50,2 V) (moduły) | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 8 | 2 struny × 5 | 10 | 2 struny × 6 | 12 | 2 struny × 6 | 12 | 2 struny × 9 | 2 struny × 10 | ||||||||||||||
| Wydajność grzewcza · Powietrze DB 7°C, WB 6°C / Woda na wlocie 30°C, na wylocie 35°C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Wydajność grzewcza (kW) | 6,05 (2,80 ~ 8,80) | 8,20 (5,10 ~ 10,85) | 10,05 (5,10~12,90) | 12,00 (5,90~15,12) | 14,05 (6,10 ~ 16,99) | 15,80 (6,37 ~ 19,11) | 18,21 (6,90~21,00) | 24,05 (7,90~26,20) | 34,15 (9,17~36,80) | |||||||||||||||||||
| Normalny pobór mocy (kW) | 1,29 (0,59~1,95) | 1,74 (0,86~2,42) | 2,16 (0,86 ~ 2,88) | 2,45 (1,15 ~ 3,61) | 2,99 (1,15 ~ 4,15) | 3,43 (1,31 ~ 4,93) | 3,65 (1,36~5,28) | 5,29 (1,78 ~ 6,45) | 7,59 (2,51 ~ 9,09) | |||||||||||||||||||
| Współczynnik wydajności ( COP ) | 4,70 (4,25 ~ 5,05) | 4,70 (4,23 ~ 5,08) | 4,65 (4,23 ~ 5,05) | 4,90 (4,15 ~ 5,06) | 4,70 (4,15 ~ 5,05) | 4,64 (4,10 ~ 5,02) | 4,99 (4,05 ~ 5,05) | 4,55 (4,03 ~ 5,02) | 4,50 (4,05 ~ 5,03) | |||||||||||||||||||
| Wydajność grzewcza · Powietrze DB 7°C, WB 6°C / Woda na wlocie 47°C, na wylocie 55°C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Wydajność grzewcza (kW) | 5,88 (2,30 ~ 7,62) | 8,05 (3,85 ~ 9,41) | 9,50 (3,85 ~ 11,20) | 12,00 (4,90~13,15) | 13,98 (4,90~15,10) | 15,70 (4,90~17,60) | 18,10 (6,30 ~ 19,90) | 22,99 (6,90~26,10) | 33,50 (9,73~36,80) | |||||||||||||||||||
| Normalny pobór mocy (kW) | 1,78 (0,75 ~ 2,61) | 2,44 (1,13 ~ 3,15) | 2,92 (1,13 ~ 3,75) | 3,96 (1,65 ~ 4,56) | 4,30 (1,65 ~ 5,25) | 4,83 (1,65 ~ 5,33) | 5,82 (1,65 ~ 6,82) | 8,04 (1,95~8,55) | 11,55 (2,75 ~ 12,06) | |||||||||||||||||||
| Współczynnik wydajności ( COP ) | 3,30 (2,90 ~ 3,33) | 3,30 (2,99~3,46) | 3,25 (2,99~3,46) | 3,03 (2,87~3,38) | 3,25 (2,87 ~ 3,38) | 3,25 (2,87 ~ 3,38) | 3,11 (2,91 ~ 3,34) | 2,86 (3,05 ~ 3,42) | 2,90 (3,05 ~ 3,42) | |||||||||||||||||||
| Wydajność chłodzenia · Powietrze DB 35°C, WB 24°C / Woda na wlocie 12°C, na wylocie 7°C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Wydajność chłodnicza (kW) | 5,00 (1,80~7,10) | 7,00 (2,60 ~ 8,50) | 8,50 (2,60 ~ 10,30) | 10,00 (4,50~11,85) | 11,50 (4,50~13,50) | 13.00 (5.05~15.00) | 15,00 (5,50~17,50) | 19,50 (5,20~21,30) | 28,50 (7,33~30,03) | |||||||||||||||||||
| Normalny pobór mocy (kW) | 2,00 (0,61 ~ 2,43) | 2,69 (0,91 ~ 2,93) | 3,40 (0,91 ~ 3,65) | 4,00 (1,45~4,30) | 4,42 (1,45~4,85) | 5,20 (1,65 ~ 5,33) | 6,00 (1,65 ~ 6,25) | 7,80 (1,95~8,20) | 11,40 (2,75~11,56) | |||||||||||||||||||
| Współczynnik efektywności energetycznej ( EER ) | 2,50 (2,45 ~ 3,05) | 2,60 (2,45 ~ 3,05) | 2,50 (2,35 ~ 3,00) | 2,50 (2,40 ~ 2,96) | 2,60 (2,42~2,89) | 2,50 (2,42~2,85) | 2,50 (2,38~2,96) | 2,50 (2,34~2,95) | 2,50 (2,35~2,92) | |||||||||||||||||||
| Specyfikacje elektryczne i chłodnicze | ||||||||||||||||||||||||||||
| Klasa efektywności energetycznej ErP · 35°C / 55°C | A+++ / A++ | |||||||||||||||||||||||||||
| Znamionowy pobór mocy (kW) | 2.78 | 3.49 | 3.79 | 3.89 | 5.05 | 5.05 | 6.11 | 6.11 | 7.12 | 7.12 | 7.80 | 7.56 | 11.50 | 13.10 | ||||||||||||||
| Znamionowy prąd wejściowy (A) | 12.00 | 15.00 | 17.00 | 6.50 | 22.20 | 8.50 | 27.50 | 10.50 | 33.00 | 12.50 | 35.00 | 13.00 | 18.50 | 22.00 | ||||||||||||||
| Rodzaj czynnika chłodniczego / ilość / deklarowany współczynnik GWP | R32 / 1,25 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 2,20 kg / 675 | R32 / 2,20 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 3,50 kg / 675 | R32 / 3,50 kg / 675 | R32 / 3,90 kg / 675 | R32 / 5,20 kg / 675 | ||||||||||||||
| Znamionowy przepływ wody (m³/h) | 1.10 | 1.38 | 1.72 | 1.72 | 2.06 | 2.06 | 2.41 | 2.41 | 2.75 | 2.75 | 3.10 | 3.10 | 4.12 | 5.85 | ||||||||||||||
| Spadek ciśnienia wody (kPa) | 29 | 32 | 35 | |||||||||||||||||||||||||
| Poziom wodoodporności | IPX4 | |||||||||||||||||||||||||||
| Podłączenie wody | G1 | G5/4 | R3/2 | |||||||||||||||||||||||||
| Dane akustyczne | ||||||||||||||||||||||||||||
| Poziom hałasu w odległości 1 m [dB(A)] | 49 | 43 (39~52) | 45 (39~52) | 45 (39~52) | 45 (39~53) | 46 (39~53) | 48 (39~54) | 48 (39~54) | 52 (40~58) | 52 (42~62) | ||||||||||||||||||
| Wymiary i wysyłka | ||||||||||||||||||||||||||||
| Masa netto (kg) | 113 | 120 | 120 | 121 | 128 | 131 | 132 | 175 | 181 | 212 | ||||||||||||||||||
| Masa brutto (kg) | 125 | 132 | 132 | 133 | 140 | 143 | 144 | 189 | 195 | 228 | ||||||||||||||||||
| Wymiary jednostki (mm) | 1170×462×855 | 1130×452×1443 | ||||||||||||||||||||||||||
| Wymiary opakowania (mm) | 1230×540×1010 | 1190×540×1600 | ||||||||||||||||||||||||||
Wartości wydajności są deklarowanymi wartościami nominalnymi w podanych warunkach, a nie etykietą klasy wydajności. Rzeczywista wydajność i wydajność różnią się w zależności od warunków.
„Optymalny zakres napięcia” nie jest bezwzględnym maksymalnym napięciem prądu stałego. Ilości modułów są konfiguracjami referencyjnymi, a nie maksymalną mocą znamionową fotowoltaiki; przed zaprojektowaniem potwierdź dopuszczalny ciąg Voc w niskich temperaturach, prąd i maksymalną moc wejściową fotowoltaiki. Modele standardowe nie mają dedykowanych specyfikacji wejścia PV.
Limity otoczenia ogrzewania są zgodne ze szczegółowymi tabelami i instrukcją serwisową. Starsze arkusze zawierają różne limity. Wymiary szafy o mocy 34 kW różnią się w zależności od wersji źródłowych i celowo pozostawiono je do potwierdzenia.
Udostępnij swoją lokalizację, obciążenie grzewcze i preferowaną konfigurację energetyczną.
Czy seria Standard i PV jest ujęta w jednej tabeli?
Tak. Dwa szczegółowe arkusze przedstawiają nominalną wydajność ogrzewania/chłodzenia dla odpowiednich wariantów wydajności i faz. Obydwa identyfikatory modeli pojawiają się powyżej; trzy rzędy PV dotyczą tylko modeli PV z kodowaniem P.
Jaka jest maksymalna temperatura wody?
Dane R32 deklarują maksymalną temperaturę wody na wylocie wynoszącą 60°C. Jest to granica, a nie obietnica temperatury wody 60°C w każdych warunkach otoczenia.
Czy może działać w temperaturze -38°C?
Szczegółowe arkusze i instrukcja serwisowa deklarują działanie w trybie ogrzewania do -38°C. Moc wyjściową przy projektowanej temperaturze zewnętrznej należy sprawdzić pod kątem krzywych wydajności i obciążenia cieplnego budynku.
Czy A+++ jest dostępny w obu temperaturach wody?
Szczegółowy arkusz deklaruje A+++ w 35°C i A++ w 55°C. Klasa energetyczna to nie to samo, co punkt COP lub gwarantowana oszczędność energii.
Czy zapewnia ciepłą wodę użytkową?
Tak, z odpowiednim pośrednim podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej, zaworami, czujnikami i sterownikami instalacji. Sama jednostka zewnętrzna nie jest zbiornikiem magazynującym wodę.
Czy SG Ready to to samo, co napęd bezpośredni PV?
Nie. SG Ready to interfejs kontrolny. Dedykowane wejście elektryczne fotowoltaiki jest cechą konfiguracji PV z napędem bezpośrednim.
Czy mogę podłączyć istniejące ciągi fotowoltaiczne na dachu?
Nie zakładaj zgodności. Napięcie/prąd fotowoltaiczny i napięcie obwodu otwartego w niskich temperaturach muszą odpowiadać wybranemu urządzeniu; użyj projektu tablicy specyficznego dla projektu.
Jaki kontroler przewodowy jest dostępny?
Dołączona lista funkcji obejmuje kompaktowy, 4-calowy kolorowy ekran dotykowy. Potwierdź dokładny sterownik i funkcje z zamówioną konfiguracją; Opcja 7-calowa szablonu R290 nie jest tutaj przenoszona.
Czy można połączyć kilka jednostek?
Instrukcja serwisowa R32 dokumentuje sterowanie kaskadowe maksymalnie 16 urządzeniami. Potwierdź sterownik, okablowanie, projekt hydrauliczny i wymagania projektu.
Jaką powierzchnię podłogi może ogrzewać każdy model?
Wybierz na podstawie obliczonych strat ciepła w budynku i projektowej temperatury wody, a nie samej powierzchni podłogi. Lokalizacja, izolacja, emitery i zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową wpływają na wybór.
Udostępnij swoją lokalizację, obciążenie grzewcze i preferowaną konfigurację energetyczną.