*Samostatné provozní limity; výkon závisí na zvoleném modelu a podmínkách.
| Dostupnost: | |
|---|---|
Monobloková platforma R32 pro vytápění, chlazení prostor a přípravu teplé užitkové vody. Přizpůsobte jednotku tepelné zátěži vaší budovy, teplotě vody a vybraným svorkám.
Podlahové vytápění, vhodné radiátory a fancoily.
Chlazení pomocí kompatibilních terminálů a řízení kondenzátu.
Teplá užitková voda s vhodným zásobníkem a ovládacími prvky.
Technologie kompresoru EVI a invertorové řízení podporují vytápění v širokém rozsahu venkovních teplot. Podrobné listy R32 a servisní manuál deklarují provoz vytápění až do -38 °C.
Maximální teplota výstupní vody: 60 °C.
Deklarovaný teplotní rozsah okolního prostředí: -38 až 43 °C.*
Inteligentní odmrazování podporuje zimní provoz.
DC invertorový kompresor, DC invertorový ventilátor a vestavěné invertorové oběhové čerpadlo pomáhají systému reagovat na měnící se požadavky na vytápění a chlazení.
Deklarovaná energetická třída: A+++ při 35 °C / A++ při 55 °C.
Invertorová regulace a volitelný tichý provoz.
Zvolte umístění instalace a provozní nastavení pro správu zvuku.
Použijte barevný dotykový displej pro nastavení teploty, režimu a časovače. Připojené funkce přinášejí přístup k aplikacím a viditelnost služeb vybrané konfiguraci.
Ovládání dvou teplotních zón a SG Ready.
Ovládání aplikací Wi-Fi; volitelně 4G podle konfigurace.
Až 16 jednotek ve správně navrženém kaskádovém systému.
Řada PV Direct-Driven přidává vedle specifikovaného AC napájení vyhrazený fotovoltaický vstup. Při navrhování solárních řetězců vyberte model FV a jeho vstupní limity.
Specifický FV proud, optimální napětí a vedení modulu níže.
PV vstup je elektrická funkce; SG Ready je ovládací rozhraní.
*Maximální teplota vody 60 °C a minimální teplota okolí -38 °C jsou samostatné provozní limity. Neznamenají, že 60 °C je k dispozici voda při −38 °C. Výkon závisí na modelu, teplotě vody a provozních podmínkách. Snímky rozhraní jsou ilustrace s pomocí AI založené na dodané příručce ovladače; konečné ovládací prvky se liší podle konfigurace.
Sdílejte svou polohu, topné zatížení a preferovanou konfiguraci energie.
Třídy kapacity nahoře; názvy parametrů a jednotky vlevo. Standardní identifikátory a identifikátory modelu PV jsou uvedeny samostatně. Zelené řádky platí pouze pro řadu PV.
| Kapacita | 6 kW | 8 kW | 10 kW | 10 kW | 12 kW | 12 kW | 14 kW | 14 kW | 16 kW | 16 kW | 18 kW | 18 kW | 24 kW | 34 kW | ||||||||||||||
| Model | GSHVSH-6BA1 | GSHVSH-8BA1 | GSHVSH-10BA1 | GSHVTH-10BA1 | GSHVSH-12BA1 | GSHVTH-12BA1 | GSHVSH-14BA1 | GSHVTH-14BA1 | GSHVSH-16BA1 | GSHVTH-16BA1 | GSHVSH-18BA1 | GSHVTH-18BA1 | GSHVTH-24BA1 | GSHVTH-34BA1 | ||||||||||||||
| Všeobecné specifikace | ||||||||||||||||||||||||||||
| Napájení AC (V / Ph / Hz) | 220~240/1/50 | 220~240/1/50 | 220~240/1/50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240/1/50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240/1/50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240/1/50 | 380~415 / 3N / 50 | 220~240/1/50 | 380~415 / 3N / 50 | 380~415 / 3N / 50 | 380~415 / 3N / 50 | ||||||||||||||
| Provozní okolní teplota——Vytápění (°C) | -38~43 | |||||||||||||||||||||||||||
| Provozní okolní teplota——Chlazení (°C) | 16~48 | |||||||||||||||||||||||||||
| Maximální teplota výstupní vody (°C) | 60 | |||||||||||||||||||||||||||
| Elektrické specifikace PV — pouze řada PV | ||||||||||||||||||||||||||||
| PV Max. Vstupní proud (A) | 21 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | 42 | ||||||||||||||
| Optimální rozsah vstupního napětí PV (V) | 45~400 | 45~450 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | 45~450 | 130~750 | 130~750 | 130~750 | ||||||||||||||
| Doporučené množství FV modulu (630 W / 50,2 V) (moduly) | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 8 | 2 struny × 5 | 10 | 2 struny × 6 | 12 | 2 struny × 6 | 12 | 2 struny × 9 | 2 struny × 10 | ||||||||||||||
| Topný výkon · Vzduch DB 7 °C, WB 6 °C / Vstup vody 30 °C, výstup 35 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Topný výkon (kW) | 6,05 (2,80~8,80) | 8,20 (5,10~10,85) | 10,05 (5,10~12,90) | 12:00 (5,90–15,12) | 14,05 (6,10~16,99) | 15,80 (6,37~19,11) | 18:21 (6,90~21:00) | 24,05 (7,90~26,20) | 34,15 (9,17~36,80) | |||||||||||||||||||
| Normální příkon (kW) | 1,29 (0,59~1,95) | 1,74 (0,86~2,42) | 2,16 (0,86~2,88) | 2,45 (1,15~3,61) | 2,99 (1,15~4,15) | 3,43 (1,31~4,93) | 3,65 (1,36~5,28) | 5,29 (1,78~6,45) | 7,59 (2,51–9,09) | |||||||||||||||||||
| Koeficient výkonu ( COP ) | 4,70 (4,25~5,05) | 4,70 (4,23~5,08) | 4,65 (4,23~5,05) | 4,90 (4,15~5,06) | 4,70 (4,15~5,05) | 4,64 (4,10~5,02) | 4,99 (4,05~5,05) | 4,55 (4,03~5,02) | 4,50 (4,05~5,03) | |||||||||||||||||||
| Topný výkon · Vzduch DB 7 °C, WB 6 °C / Vstup vody 47 °C, výstup 55 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Topný výkon (kW) | 5,88 (2,30~7,62) | 8,05 (3,85~9,41) | 9,50 (3,85~11,20) | 12:00 (4,90–13,15) | 13,98 (4,90~15,10) | 15,70 (4,90~17,60) | 18.10 (6.30~19.90) | 22,99 (6,90~26,10) | 33,50 (9,73~36,80) | |||||||||||||||||||
| Normální příkon (kW) | 1,78 (0,75~2,61) | 2,44 (1,13~3,15) | 2,92 (1,13~3,75) | 3,96 (1,65~4,56) | 4,30 (1,65~5,25) | 4,83 (1,65~5,33) | 5,82 (1,65~6,82) | 8,04 (1,95~8,55) | 11,55 (2,75~12,06) | |||||||||||||||||||
| Koeficient výkonu ( COP ) | 3,30 (2,90~3,33) | 3,30 (2,99~3,46) | 3,25 (2,99~3,46) | 3,03 (2,87~3,38) | 3,25 (2,87~3,38) | 3,25 (2,87~3,38) | 3,11 (2,91~3,34) | 2,86 (3,05~3,42) | 2,90 (3,05~3,42) | |||||||||||||||||||
| Výkon chlazení · Vzduch DB 35 °C, WB 24 °C / Vstup vody 12 °C, výstup 7 °C | ||||||||||||||||||||||||||||
| Chladicí výkon (kW) | 5,00 (1,80~7,10) | 7,00 (2,60~8,50) | 8,50 (2,60~10,30) | 10,00 (4,50~11,85) | 11,50 (4,50~13,50) | 13:00 (5,05~15:00) | 15:00 (5,50~17,50) | 19,50 (5,20~21,30) | 28,50 (7,33~30,03) | |||||||||||||||||||
| Normální příkon (kW) | 2,00 (0,61~2,43) | 2,69 (0,91~2,93) | 3,40 (0,91~3,65) | 4,00 (1,45~4,30) | 4,42 (1,45~4,85) | 5,20 (1,65~5,33) | 6,00 (1,65~6,25) | 7,80 (1,95~8,20) | 11,40 (2,75~11,56) | |||||||||||||||||||
| Poměr energetické účinnosti ( EER ) | 2,50 (2,45~3,05) | 2,60 (2,45~3,05) | 2,50 (2,35~3,00) | 2,50 (2,40~2,96) | 2,60 (2,42~2,89) | 2,50 (2,42~2,85) | 2,50 (2,38~2,96) | 2,50 (2,34~2,95) | 2,50 (2,35~2,92) | |||||||||||||||||||
| Specifikace elektro a chladiva | ||||||||||||||||||||||||||||
| ErP Třída energetické účinnosti · 35 °C / 55 °C | A+++ / A++ | |||||||||||||||||||||||||||
| Jmenovitý příkon (kW) | 2.78 | 3.49 | 3.79 | 3.89 | 5.05 | 5.05 | 6.11 | 6.11 | 7.12 | 7.12 | 7.80 | 7.56 | 11.50 | 13.10 | ||||||||||||||
| Jmenovitý proudový vstup (A) | 12.00 | 15.00 | 17.00 | 6.50 | 22.20 | 8.50 | 27.50 | 10.50 | 33.00 | 12.50 | 35.00 | 13.00 | 18.50 | 22.00 | ||||||||||||||
| Typ chladiva / náplň / deklarovaný GWP | R32 / 1,25 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 1,80 kg / 675 | R32 / 2,20 kg / 675 | R32 / 2,20 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 2,40 kg / 675 | R32 / 3,50 kg / 675 | R32 / 3,50 kg / 675 | R32 / 3,90 kg / 675 | R32 / 5,20 kg / 675 | ||||||||||||||
| Jmenovitý průtok vody (m³/h) | 1.10 | 1.38 | 1.72 | 1.72 | 2.06 | 2.06 | 2.41 | 2.41 | 2.75 | 2.75 | 3.10 | 3.10 | 4.12 | 5.85 | ||||||||||||||
| Pokles tlaku vody (kPa) | 29 | 32 | 35 | |||||||||||||||||||||||||
| Vodotěsná úroveň | IPX4 | |||||||||||||||||||||||||||
| Připojení vody | G1 | G5/4 | R3/2 | |||||||||||||||||||||||||
| Akustická data | ||||||||||||||||||||||||||||
| Hladina hluku na 1 m [dB(A)] | 49 | 43 (39~52) | 45 (39~52) | 45 (39~52) | 45 (39~53) | 46 (39~53) | 48 (39~54) | 48 (39~54) | 52 (40~58) | 52 (42~62) | ||||||||||||||||||
| Rozměry a doprava | ||||||||||||||||||||||||||||
| Čistá hmotnost (kg) | 113 | 120 | 120 | 121 | 128 | 131 | 132 | 175 | 181 | 212 | ||||||||||||||||||
| Hrubá hmotnost (kg) | 125 | 132 | 132 | 133 | 140 | 143 | 144 | 189 | 195 | 228 | ||||||||||||||||||
| Rozměry jednotky (mm) | 1170×462×855 | 1130×452×1443 | ||||||||||||||||||||||||||
| Rozměry balení (mm) | 1230×540×1010 | 1190×540×1600 | ||||||||||||||||||||||||||
Hodnoty výkonu jsou deklarovány jmenovitými hodnotami za uvedených podmínek, nikoli štítkem kapacitní třídy. Skutečný výkon a účinnost se liší podle podmínek.
'Optimální rozsah napětí' není absolutní maximální stejnosměrné napětí. Množství modulů jsou referenční konfigurace, nikoli maximální jmenovitý výkon FV; před navržením ověřte přípustný proud stringu za chladného počasí, proud a maximální příkon FV systému. Standardní modely nemají tyto vyhrazené specifikace PV-vstupu.
Okolní limity topení se řídí podrobnými tabulkami a servisním manuálem. Starší listy obsahují různé limity. Rozměry skříně 34 kW se mezi verzemi zdroje liší a jsou záměrně ponechány pro potvrzení.
Sdílejte svou polohu, topné zatížení a preferovanou konfiguraci energie.
Jsou standardní a PV série pokryty jednou tabulkou?
Ano. Na dvou podrobných listech jsou uvedeny odpovídající jmenovité výkony vytápění/chlazení pro odpovídající výkonové a fázové varianty. Oba identifikátory modelu jsou uvedeny výše; tři řady PV platí pouze pro modely PV s kódováním P.
Jaká je maximální teplota vody?
Údaje R32 deklarují maximální teplotu výstupní vody 60 °C. Je to limit, nikoli příslib 60 °C vody za každých podmínek prostředí.
Může pracovat při -38 °C?
Podrobné listy a návod k obsluze deklarují provoz topení až do -38 °C. Výstup při vaší projektované venkovní teplotě musí být porovnán s výkonnostními křivkami a tepelným zatížením budovy.
Je A+++ k dispozici pro obě teploty vody?
Podrobný list deklaruje A+++ při 35 °C a A++ při 55 °C. Energetická třída není stejná jako bod COP nebo zaručená úspora energie.
Poskytuje teplou užitkovou vodu?
Ano, s vhodným nepřímým zásobníkem TUV, ventily, čidly a ovládacími prvky systému. Venkovní jednotka sama o sobě není zásobník na vodu.
Je SG Ready stejný jako PV přímý pohon?
Ne. SG Ready je ovládací rozhraní. Vyhrazený PV elektrický vstup je funkcí konfigurace PV Direct-Driven.
Mohu připojit stávající střešní FV řetězce?
Nepředpokládejte kompatibilitu. FV napětí/proud a napětí naprázdno za chladného počasí musí odpovídat zvolené jednotce; použijte návrh pole specifický pro projekt.
Jaký kabelový ovladač je k dispozici?
Dodaný seznam funkcí specifikuje kompaktní 4palcový barevný dotykový displej. Potvrďte přesný ovladač a funkce s objednanou konfigurací; 7palcová možnost šablony R290 zde není přenesena.
Lze kombinovat více jednotek?
Servisní příručka R32 dokumentuje kaskádové řízení až pro 16 jednotek. Potvrďte požadavky na regulátor, kabeláž, hydraulický návrh a projekt.
Jakou podlahovou plochu může každý model vytápět?
Vybírejte podle vypočítaných tepelných ztrát budovy a návrhové teploty vody, nikoli pouze podle podlahové plochy. Umístění, izolace, zářiče a potřeba TUV ovlivňují výběr.
Sdílejte svou polohu, topné zatížení a preferovanou konfiguraci energie.